Více než 1106 projektů
Dveřím mizí zárubně

Současný minimalistický trend velí co nejméně vystupujících prvků v interiéru. A to platí i pro dveřní zárubně! Klasickým obložkovým zárubním v posledních letech směle konkurují zárubně skryté, které již v dnešní době nejsou pouze módním hitem architektů a designérů, ale jsou stále oblíbenější i v běžných interiérech.

Zárubně spolu s dveřmi vytváří neodmyslitelnou dvojici. Moderní styl interiérů dnes ale vyžaduje elegantní řešení dveří, které jsou v jedné rovině se stěnou. S tím pomohou skryté zárubně bez vnějších viditelných obložek, které nalezneme schované pod malbou či tapetou. Řešení skrytých zárubní je možné pro dveře otočné i posuvné. Otočné dveře jsou doplněny o skryté 3D seřiditelné panty, které nejsou z pohledové strany vůbec vidět a dveřní komplet tak získává úplnou designovou čistotu.

U zárubní, které jsou v jedné rovině se stěnou, můžeme vybírat ze tří typů - AKTIVE, EMOTIVE a LATENTE. Všechny tři modely jsou tvořeny pevnostními profily z eloxovaného hliníku a vzájemně se liší pouze mírou přiznání pohledové části zárubně. Jsou připravené jak pro zděnou, tak i sádrokartonovou příčku.

AKTIVE

„Skryté zárubně AKTIVE se vyznačují tím, že postrádají jakoukoliv viditelnou obložku. Jejich konstrukce je přizpůsobena tak, aby vytvořila pevnou hranu průchozího otvoru, která je schovaná pod malbou či tapetou ze sousedící stěny,“ říká pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P. Slovakia, která se zabývá výrobou designových dveřních systémů.

  

  

  

EMOTIVE

Skryté zárubně EMOTIVE se liší tím, že jemně orámují průchozí otvor. „Na rozdíl od varianty AKTIVE na sobě nesou pohledový hliníkový rámeček o šířce 17 mm. Ten má dvě funkce - slouží jako designový prvek v interiéru a pomáhá více chránit hrany průchozího otvoru proti mechanickému poškození,“ vysvětluje dále Petr Paksi.

  

  

  

LATENTE

Kontrazárubeň LATENTE vytváří vnitřní část konstrukce, na kterou se nasazuje pohledová obložka. Ta charakteristicky orámuje dveřní otvor a přitom zanechá zárubeň v jedné rovině se stěnou, takže nikde nic nevyčnívá. Výběr materiálu viditelné obložky záleží čistě na uživateli. Může být dýhovaný, nebo z jakéhokoliv jiného běžně používaného materiálu.

  

  

  

Oboustranné otvírání

Tam, kde chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu, oceníte skryté zárubně AKTIVE a EMOTIVE. Proč? „Standardní věcí je, že dvoje dveře, které jedny otevíráme k sobě a druhé od sebe, spolu z čelní pohledové strany nelícují v jedné rovině. Aby tomu tak bylo, je možné využít právě zmiňované skryté zárubně AKTIVE nebo EMOTIVE, které z pohledové strany vypadají stejně a tvoří se stěnou jednu linii,“ dodává pan Petr Paksi z J.A.P. Slovakia.

  

  

  

Dveře ve skrytých zárubních

Z pohledu dveří neexistuje žádné omezení. Do skrytých zárubní lze použít jak klasické dřevěné dveře, tak variantu celoskleněného dveřního křídla, nebo dveře nové generace s hliníkovou konstrukcí – například MASTER DOOR, s nimiž to skrytým zárubním sluší nejvíce. Díky skrytým zárubním se nemusíte omezovat, ani co se týče formy provedení dveří. Ty mohou být nejen klasické ve výšce 1970 mm, 2100 mm nebo maximálně 3700 mm, ale také v provedení tzv. bez nadpraží, což znamená jejich výšku od podlahy až ke stropu. Výjimkou nejsou ani sešikmené dveře do podkrovních prostorů.

  

  

  

TIP: Tajné dveře

Jednoduchou kombinací skryté zárubně AKTIVE a dveřního křídla MASTER DOOR lze docílit efektu tajných dveří! Díky nepohledové MDF desce na povrchu MASTER DOOR jsou dveře připravené nést malbu, stěrku či tapetu ze sousedící stěny, se kterou se tak dokonale barevně i materiálově sladí. Celý dveřní systém splyne se zdí a nic tak nebude rušit její celistvost.

Více na www.jap.sk

Na vrch strany na vrch stránky