Více než 1106 projektů
Čtyři důvody pro tepelné čerpadlo do domu

Multifunkční, prostorově úsporné, mimořádně tiché, univerzálně či s jednoduchou montáží ... Pokud jde o tepelná čerpadla, na trhu najdete různá zařízení. Víte, které z řešení jsou nejpraktičtější a jaké vychytávky se vyplatí vyzkoušet?

1. Návrh instalace můžete mít zdarma

Je váš rodinný dům ve fázi projektové přípravy a poohlížíte se po vhodném způsobu vytápění? Nebo jste už jen krok od jeho dokončení a hledáte chytré řešení? Pro ty majitele domů, kteří uvažují o tepelném čerpadle, rozběhla značka Vaillant na své webové stránce novou službu. Jde o vypracování odborného návrhu na instalaci tepelného čerpadla - nezávazně a zdarma. V online formulári uvedete, zda uvažujete o tepelném čerpadle typu země / voda (se zemním kolektorem či geotermálním vrtem), vzduch / voda (odebírající teplo z venkovního vzduchu) nebo voda / voda (čerpá teplo z podzemní vody). Je třeba také uvést tepelnou ztrátu rodinného domu, nebo alespoň vytápěnou plochu domu (v m 2). Díky návrhu odborníků získáte jasnější představu o tom, jaké máte možnosti.

2. Moderní způsoby šetření a pohodlí

Mnohé rodiny se při myšlence na tepelné čerpadlo zaleknou vyšší vstupní investice. Tato zařízení jsou však rok od roku cenově dostupnější. Zohlednit byste měli i to, že vám sníží provozní náklady (za vytápění, ohřev vody a chlazení) na minimum. Počáteční náklady jsou sice vyšší, ale úspory ve vytápění se u některých typů tepelných čerpadel pohybují při hodnotě 70% a více. Pokud jde o každodenní fungování, velmi komfortní je ovládání vytápění na dálku prostřednictvím Wi-Fi a aplikace v smartphonu či tabletu. Nejmodernější tepelná čerpadla (jako například ty z řady Green iQ: flexoTHERM exclusive nebo flexoCOMPACT exclusive) mají již integrovaný internetový modul a teplotu v interiéru si s nimi pohodlně nastavíte i na dálku přes smartphone, například v práci před odjezdem domů.

3. Multifunkční pomocník v domácnosti

Hledáte co nejpraktičtější řešení, abyste nemuseli kupovat jednotlivě kotel, bojler i klimatizaci? Vyřešte vytápění, přípravu teplé vody a chlazení najednou - výběrem jediného zařízení. Pro novostavby, modernizace, do klasických i nízkoenergetických rodinných domů se osvědčily inteligentní tepelná čerpadla flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Jsou flexibilní, dokážou totiž využívat každý z alternativních přírodních zdrojů tepla - zem, vodu nebo vzduch. Závisí jen od vás, pro jaký zdroj se rozhodnete. Tato zařízení s vysokou účinností (třída A ++/A +++) disponují nejnižší hlučností z tepelných čerpadel dostupných na trhu. Řada čerpadel flexoCOMPACT exclusive má již integrovaný 185 l zásobník teplé vody. S nově vyvinutým vysoce účinným chladivového okruhem dosahují tato tepelná čerpadla vysoké COP. Mají německou kvalitu, nízké provozní náklady a umožňují ovládání na dálku prostřednictvím Wi-Fi, aplikace a smartphonu.

4. Řešení s jednoduchou montáží

Pokud hledáte zařízení nenáročné na instalaci, takovými jsou tepelná čerpadla typu vzduch/voda. Jednou z takových možností je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda zkombinované s kompaktním hydraulickým modulem uniTOWER (se zásobníkem teplé vody). Slouží k vytápění, ohřev teplé vody i aktivní chlazení. Osvědčilo se v novostavbách i na vytápění stávajících budov, což umožňuje výstupní teplota 63 °C. Disponuje vysokou energetickou účinností třídy A + / A ++. Samotné tepelné čerpadlo stačí vhodně umístit do venkovního prostoru, v těsné blízkosti rodinného domu, přičemž hydraulický modul uniTOWER nezabere v domě více místa než chladnička či pračka. Modul uniTOWER obsahuje 190-litrový zásobník teplé vody a všechny technologicky potřebné komponenty, jako je například kompletní hydraulika, záložní elektrický zdroj a regulátor. Instalace je proto snadná a rychlá a zároveň ušetří spoustu místa. Do modulu lze integrovat i další volitelné příslušenství, což opětovně šetří čas a místo. Transport modulu na místo instalace je velmi lehký. Díky koncepci "Split Mounting Concept" lze tento modul rozdělit na dvě části, které se tak mnohem snadněji dopraví do určeného prostoru. Předností tohoto zařízení je také jeho pěkný design, vysoká kvalita a dokonalý komfort.

www.vaillant.sk

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

Vaillant

Multifunkční tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive. Ovládání vytápění přes smartphone: Tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive s integrovaným internetovým modulem.

Systém s jednoduchou montáží: Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch / voda a hydraulický modul uniTOWER

Na vrch strany na vrch stránky