Více než 1106 projektů
Tři praktické tipy na vytápění RD nebo bytu

Zajímají vás novinky v podobě vytápění řízeného přes smartphone či tablet?Která zařízení se hodí do malého bytu nebo velkého rodinného domu? Jak šikovně vyřešit vytápění i přípravu teplé vody koupí jediného zařízení?

Značka Protherm vám přináší hned několik tipů na topná zařízení a regulátory pro novostavby i renovace.

1. Dva v jednom: Teplo i teplá voda

Co poradit rodinám, které žijí ve velkém domě s dvěma koupelnami? Nebo obyvatelům bytu, kteří mají rádi dostatek teplé vody na koupání, sprchování i v kuchyni? Tajemstvím úspěchu je závěsný kondenzační kotel Tiger Condens, který umožňuje čerpat teplou vodu z více míst najednou, a to bez ztráty komfortu. Kotel dokáže zajistit vytápění i přípravu teplé vody nejen bytě, v klasickém rodinném domě, ale i ve vícegeneračních domech, dvojdomcích či dvou bytových jednotkách najednou. Velké množství teplé vody připravuje díky kombinaci dodávky vody průtokovým způsobem a z vestavěného zásobníku. Opětovně nahřát zásobník dokáže v rekordně krátkém čase díky patentované technologii ISODYN2.

2. Když bude důležité zvážit praktické rozměry

V klasických rodinných domech a v bytech se osvědčily zejména závesné kondenzačné kotly, které nezaberou mnoho místa. Dají se šikovně ukrýt za dveře, do výklenku v koupelně či na chodbě. Jedním z takových šikovných zařízení je závěsný kotel Panther Condens. Se svým vysokým stupněm využití až 109% a osvědčenou technologií nerezového kondenzačního výměníku, se zařazují k nejefektivnějším produktům na trhu. Jsou velmi flexibilní při volbě umístění díky malým rozměrům. Na výměnu starého nekondenzující kotle za nový i při výběru vytápění do novostavby jsou vhodné i další závěsné kotle praktických rozměrů. Zařízení Gepard Condens přinášejí vysokou třídu energetické účinnosti "A" pro vytápění i přípravu teplé vody. Okamžitě dodají teplou vodu, ať už průtokovým způsobem nebo s pomocí externího zásobníku (v závislosti na verzi kotle).Srdcem těchto kotlů je výměník tepla z odolné hliníkové slitiny inspirovaný automobilovým průmyslem a také hydraulický blok nové generace. Kotle zároveň nabízejí takovou úroveň bezpečnosti, která je absolutně bezkonkurenční.

3. Jak ušetřit? Například se smartphonem

Nejmodernější kondenzační kotle v praxi přinášejí nemalé úspory. Pokud například v domácnosti vyměníte kotel starý 20 let - za nový kondenzační - můžete ušetřit až 30% plynu, čímž se vám sníží celkové náklady na vytápění.Pokud odkládáte výměnu starého kotle za nový kvůli finanční náročnosti - máme pro vás také jeden tip. Výměnu kotle můžete zrealizovat rychle a snadno už prostřednictvím financování formou splátek. Všechny informace najdete na webové stránce „Financovanie kotlov Protherm“. A pokud jde o provozní náklady, úspory v domácnosti dosáhnete i výběrem vhodného inteligentního regulátoru, který bude šetřit za vás. Například se smart regulátorem MiGo můžete docílit více úspor, než s jiným regulátorem tohoto druhu, díky efektivnímu řízení systému přesně podle vašich zvyklostí a potřeb.Vytápění a ohřev vody si s ním nastavíte dokonce i na dálku přes internet - prostřednictvím Wi-Fi připojení a aplikace v smartphonu či tabletu. Teplo doma a přípravu teplé vody budete mít 100% pod kontrolou, regulátor totiž přehledně graficky vyhodnocuje spotřebu energie v domácnosti.

www.protherm.cz

Protherm

Kotel Tiger Condens              Kotel Panther Condens

Smart regulátor MiGo              Kotel Gepard Condens

Na vrch strany na vrch stránky